۱۳۹۸ پنج شنبه ۸ اسفند
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل
صفحه اصلی
1397/09/15 حجم مبادلات تجاري استان در چشم انداز 1404 بايد به 5 برابر ميزان فعلي افزايش يابد
حجم مبادلات تجاري استان در چشم انداز 1404 بايد به 5 برابر ميزان فعلي افزايش يابد
استاندار خراسان جنوبي كه صبح امروز در شوراي ساماندهي مبادلات مرزي استان  كه در محل مرز ميل 78(ماهيرود) برگزار شد سخن مي گفت با بيان اين مطلب، افزود: در حال حاضر تنها يكي از معابر مرزي استان فعال است كه تلاش خواهيم كرد ساير گذرگاه هاي مرزي استان با كشور افغانستان فعال شوند.

 محمد صادق معتمديان ، با بيان اينكه 896 ميليون دلار ميزان مبادلات تجاري استان با كشور افغانستان بوده است، افزود: ميزان مبادلات تجاري پيش بيني شده در چشم انداز 1404 براي استان 5 برابر ميزان فعلي است كه تلاش مي كنيم اين عقب ماندگي را با فعال سازي تمام ظرفيت هاي موجود جبران نماييم.

مقام عالي دولت در استان، با بيان اينكه 90 درصد از صادرات استان به كشور افغانستان بوده است، ادامه داد: 33 درصد از صادرات كشور به افغانستان از طريق خراسان جنوبي به انجام رسيده كه بيان گر اهميت و جايگاه مهم استان در اين زمينه است.

معتمديان، مرز مشترك با كشور افغانستان و امنيت پايدار موجود در استان را از ظرفيت هاي مهم استان در زمينه توسعه مبادلات مرزي دانست و تصريح كرد: در حال حاضر مشكلاتي در زمينه فعاليت گذرگاه هاي مرزي استان وجود دارد كه موجب شده تنها پايانه مرزي ماهيرود فعاليت نمايد كه تلاش خواهيم كرد با احصاء موانع و مشكلات در داخل و خارج از كشور اين موانع را مرتفع و گذرگاه هاي مرزي استان فعال شوند.

معتمديان ، ضمن تاكيد بر روان سازي فعاليت هاي تجاري در استان، گفت: بررسي و حل مشكلات زيرساختي در اين حوزه اعم از برق ، راه ، محوطه سازي و تعيين تكليف درب بازارچه مرزي از جمله اقداماتي است كه در دستور كار قرار خواهد گرفت.

استاندار خراسان جنوبي ، خاطر نشان ساخت: ايجاد اماكن رفاهي و خدماتي در شان شهروندان ايراني و افغانستاني ، پوشش تلفن همراه ، توجه به مشكلات ترانزيتي و 24 ساعته شدن مرز از ديگر مواردي است كه قطعاً در دستور كار تيم هاي كارشناسي استان قرار خواهد گرفت.

در اين جلسه،استاندار خراسان جنوبي جهت رفع مشكلات و همچنبن پيشنهادات دستگاه هاي اجرايي، دستورات لازم را صادر نمودند.

 
تعداد بازدید: 37
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal