۱۳۹۶ چهارشنبه ۲ اسفند
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل
صفحه اصلی
1396/09/04 سومين جلسه كارگروه توسعه صادرات استان
سومين جلسه كارگروه توسعه صادرات استان

در اين جلسه استاندار، اظهار داشت: در راستاي مناسبات و همكارهاي كشور افغانستان و ايران به ويژه استان خراسان جنوبي، استان خراسان جنوبي مصمم به تحرك بخشي براي اقتصاد در مبادي ورودي و مرزي با كشور افغانستان است.

در ادامه وي بيان نمود: ظرفيت‌هاي بسيار بالاي منطقه ويژه اقتصادي استان كمتر مورد توجه تجار توانمند افغانستان قرار مي‌گيرد و در اين راستا با توجه به مشوق‌ها و امكانات موجود در اين منطقه مي‌طلبد اطلاع رساني بيشتري شود و مزاياي اين منطقه براي تجار افغانستان بيش از بيش تشريح شود كه در اين راستا بايد بين استان خراسان جنوبي و ولايت فراه افغانستان اتاق مشترك براي مراودات بيشتر و حمايت‌ها مختلف تعريف شود.

استاندار خراسان جنوبي با تأكيد بر اينكه در راستاي توسعه اقتصادي و مرادوات نيازمند اجلاس ساليانه در محور شرق هستيم اظهار داشت:  خراسان جنوبي اين آمادگي را دارد كه اجلاس استانداران و واليان محور شرق بين كشور افغانستان و ايران در بيرجند برگزار شود.

رايزن بازرگاني سفارت افغانستان در ايران در جلسه سومين كارگروه توسعه استان خراسان جنوبي با موضوع مناسبات و همكارهاي بين دو كشور افغانستان و ايران و به ويژه استان خراسان جنوبي و ولايت فراه اظهار داشت: در سفر به استان خراسان جنوبي از گمرك يزدان و ميل 73 بازديدي به عمل آورده‌ايم و فردا از مرز ماهيرود نيز بازديد خواهيم داشت.

در ادامه وي گفت: سفارت افغانستان اميدوار است روابط بين دو كشور بيشتر شود و با توجه به اينكه استان خراسان جنوبي رو به توسعه مي‌رود در نخستين گام حاضر هستيم نمايشگاههاي صنعتي و تخصصي در شهر بيرجند برگزار كرده و زمينه مبادلات و شناخت بيشتر تجار افغانستان را در اين منطقه ايجاد كنيم.

تعداد بازدید: 13
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal